Zdobienie dżetami i cyrkoniami

Technika polegająca na tworzeniu obrazów i napisów z małych kamyczków, blaszek lub pereł o rozmiarach od 2 do 5 mm. Dżety i cyrkonie łączą się z tkaniną za pomocą kleju aktywującego się pod wpływem wysokiej temperatury. Technika przeznaczona do zdobienia damskich i dziewczęcych ubrań. Maksymalny rozmiar aplikacji, jaki możemy wykonać, to 30×60 cm.

Dla kogo?

Zdecydowanie dla kobiet, choć zauważamy wzrostu zainteresowania dżetami wśród projektantów odzieży męskiej. Zdobienie dżetami i cyrkoniami to niebanalny pomysł na odzież firmową np. koszulki czy bluzy dla kobiet pracujących w branżach związanych z kosmetykami, perfumami czy wystrojem wnętrz. Powszechnie dżety kojarzone są z koszulkami i bluzami, ale obszar zastosowania jest dużo szerszy. Można je stosować na obuwiu, czapkach czy poduszkach.

Zalety

  1. Wyjątkowo efektowny wygląd, zwłaszcza przy zastosowaniu dżetów w różnym rozmiarze i kolorze do stworzenia jednej grafiki.
  2. Bardzo wysoka odporność. Wbrew pozorom prawidłowo zaaplikowanych dżetów nie da się oderwać bez zniszczenia odzieży.
  3. Możliwość łączenia z innymi technikami zdobienia. Dżety i cyrkonie mogą być umieszczane np. na nadruku lub flexie.
  4. Możliwość umieszczenia na każdym rodzaju tkaniny, a także na czapkach oraz sportowych butach.

Ceny

Ze względu na charakter zdobienia dżetami i cyrkoniami nie jest możliwym podanie dokładnego cennika. Na ostateczną cenę oprócz rozmiaru aplikacji wpływ ma rodzaj dżetów (blaszki, perły, półperły, dżety szklane), ich rozmiar oraz kolor. Przed wykonaniem aplikacji z dżetów konieczne jest stworzenie szablonu. Opłata za szablon jest jednorazowa. Raz stworzony szablon może zostać wykorzystany dowolną ilość razy. Zachęcamy do kontaktu w celu dokonania wyceny.